Bebeklerde Soğuk Algınlığının Bitkisel Tedavisi

Bu Yazı artık Yeni sitesine taşınmıştır:

http://rehnuma.org/index.php/component/k2/item/349-bebeklerde-so%C4%9Fuk-alg%C4%B1nl%C4%B1%C4%9F%C4%B1n%C4%B1n-bitkisel-tedavisi

(Yazının ilk bölümü için:
İştahlı Bebeğimin Sağlıklı Gıdası)

Sağlıklı beslenmeye başlamıştık çok şükür. Ama hastalık, mikrop maalesef çocuklar arasında çok çabuk bulaşıyor. Aman hasta olmasın diye sakınırken bir sabah bi kalktık, öksürüyor, burnu akıyor kuzumun. Bu sefer artık ilaç vermek istemiyordum. Ama mecbur kalırsam verecektim ne yazık ki. Bir ilaç kullanıyorsun o başka bir yeri hasta ediyor. Soğuk algınlığı için kullandığımız en ufak ilaç sadece geçici çözümler veriyor aradan 15 gün geçtimi bu sefer daha artmış olarak yine hastalık nüksediyordu. Taki bronşiyolit olup hastanede yatana kadar.
Bir ara bi yazı okumuştum paresetemol içeren ilaçlar astıma sebep oluyor diye. Astım olmasada bunun etkisini gördüm yaşayarak.

Nitekim bu sefer ilaç vermek istemiyordum.Ahmet Maranki'nin Şifalı Bitkiler kitabından çeşitli bitkisel tedaviler yapmaya başladım.

1-ilk gün tarçın çubuklarını haşlayıp, suyunu ılık çay veya toz tarçın çayı olarak içirdim.
View image detail

2-Ballı ıhlamur çayı verdim. Bu arada inek sütünü kestim. Çünkü yine Maranki'den okuduğum kadarıyla süt mukus arttırıcı etkiye sahip. Hastalık döneminde hiç istenmeyen bir durumdu bu.
View image detail


3-Mercimek+soğan+sarımsağı zeytinyağıyla beraber haşlayıp rondolayıp içirdim.

4-Keçi boynuzu tozu içirdim gece ılık suyla.5-Mümkün olduğunca az besledim.(pirinçte mukus arttırıcı etkiye sahip, hastalık döneminde az kullanılmalı...)

6-Meyva suyu içirdim sık sık. Katı meyva sıkacağında greyfurt,mandalina,elma suyunu karıştırıp biraz şekerle içirdim. Meyvalar vücuttan toksinleri atmaya yardımcı oluyor.View image detail

 BU YAZIM ARTIK YENİ ADRESİNDE:

http://rehnuma.org/index.php/home-site-frontpage/item/349-bebeklerde-so%C4%9Fuk-alg%C4%B1nl%C4%B1%C4%9F%C4%B1n%C4%B1n-bitkisel-tedavisi

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !